Beurzen op winst in afwachting van rentebesluit van de Fed

Beleggers kunnen komende week hun borst weer nat maken voor een flinke voorraad bedrijfsresultaten. Van de fondsen in Amsterdam geven onder meer Air France-KLM en Shell een kijkje in de boeken. Ook staan er in Europa en de Verenigde Staten enkele belangrijke macro-economische gegevens op de agenda.

Foto: ANP

De Europese aandelenbeurzen stonden woensdag na een periode van stevige verliezen eindelijk weer eens op winst. Ook de beurzen in New York wisten de weg weer omhoog te vinden.

De Amsterdamse AEX-index koerste kort na de openingsbel op Wall Street 0,6 procent hoger op 421,67 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 623,27 punten. De beursgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 1,3 procent omhoog.

Op het Damrak stonden de meeste hoofdfondsen op winst. Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis was met een plus van 3,8 procent de sterkste stijger. De grootste dalers in de AEX waren ABN AMRO en NN Group met een min van 1,1 procent.

ArcelorMittal werd 3,5 procent meer waard. Het door zwakke marktomstandigheden geteisterde staalconcern liet weten dat het zijn schuld verder wil afbouwen door voor in totaal 600 miljoen dollar aan obligaties terug te kopen.

Value8 wint

Investeerder Value8 was bij de kleinere fondsen een opvallende winnaar. Het aandeel won bijna 8 procent nadat topman Peter Paul de Vries aandeelhouders gerust wist te stellen over de financiële situatie van het bedrijf. In de weken sinds een kritische publicatie over de boekhouding kelderde het aandeel met ongeveer 30 procent.

Op de lokale markt kreeg Esperite er bijna 19 procent bij. Het stamcelbedrijf liet weten dat een eerder aangekondigde reorganisatie om kosten te besparen vruchten begint af te werpen.

Het Britse softwarebedrijf Aveva leverde in Londen bijna 13 procent in. Het liet weten dat hernieuwde overnamegesprekken met het Franse Schneider Electric (plus 2,2 procent in Parijs) op niets zijn uitgelopen. Inditex, het moederbedrijf van kledingketen Zara, won in Madrid 4,8 procent na beter dan verwachte kwartaalcijfers.

Rentebesluit Fed

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 17.706 punten. De brede S&P 500 klom 0,2 procent tot 2078 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq ging ook 0,2 procent omhoog, naar 4851 punten.

De Fed komt om 20.00 uur Nederlandse tijd met het rentebesluit naar buiten. Naar alle waarschijnlijkheid blijft de Amerikaanse rente onveranderd. Fed-voorzitter Janet Yellen zal een toelichting geven. Mogelijk kan daaruit iets worden opgemaakt over de timing van een nieuwe rentestap door de koepel van Amerikaanse centrale banken.

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent op 47,78 dollar. Brent werd 2 procent goedkoper op 48,84 dollar. De euro was 1,1214 dollar waard, tegen 1,1209 dollar bij het Europese slot dinsdag.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl